• 22 493 67 40
  • nalezysie@euco.pl
    unnamed-1unnamed-1unnamed-1unnamed-1
    • Nasze usługi
      • Odszkodowanie komunikacyjne po wypadku
      • Odszkodowanie za wypadek w pracy
      • Renty i odszkodowania
      • Odszkodowanie za szkodę rolniczą
      • Odszkodowanie za potknięcie / poślizgnięcie
      • Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby
      • Odszkodowanie za błąd lekarski
      • Świadczenie pielęgnacyjne
    • O nas
    • Poradnik Należy Się
    • Chcę pomóc
    • FAQ
    • Kontakt
    • Strona główna
    • Poradnik
    • 5 wymówek ubezpieczyciela, przez które nie dostaniesz swojego odszkodowania
    Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela – o czym warto pamiętać?
    12/03/2021
    5 sytuacji, w których poszkodowany nie dostał odszkodowania, choć miał do niego prawo
    19/03/2021

    5 wymówek ubezpieczyciela, przez które nie dostaniesz swojego odszkodowania

    19/03/2021
    Kategorie
    • Poradnik
    • Za niskie odszkodowanie
    Tagi
    • zaniżone odszkodowanie
    Zaniżone ubezpieczenie

    Na etapie podpisywania polisy ubezpieczeniowej i wyboru zakresu jej obowiązywania ubezpieczyciele oferują złote góry. Zapewniają, że proces likwidacji przebiega sprawnie i każdy poszkodowany otrzymuje należne pieniądze najszybciej jak to możliwe. Praktyka jest jednak daleka od tych zapewnień. Okazuje się, że zakłady ubezpieczeń stosują różne wymówki, żeby tylko odmówić wypłaty odszkodowania. Poznaj pięć najczęściej wykorzystywanych argumentów i zobacz jak je podważyć, aby dostać sprawiedliwą rekompensatę.

    Mimo, że co miesiąc terminowo opłacasz swoje składki, w chwili nieszczęśliwego zdarzenia ubezpieczyciel może odmówić Ci wypłaty odszkodowania lub zaniżyć jego wartość. To powszechna praktyka, którą stosuje ponad 90% zakładów ubezpieczeń, dlatego nie zgadzaj się na pierwszą propozycję przyznanej Ci stawki odszkodowania i złóż odwołanie.

    1. Odmowa wypłaty odszkodowania z powodu zbyt późnego zgłoszenia się do lekarza 

    Wyobraź sobie panią Krystynę, która, wracając z pracy do domu, miała stłuczkę. Kierowca drugiego auta nie zdążył wyhamować przed skrzyżowaniem i uderzył w tył pojazdu pani Krystyny. W chwili stłuczki wszystko wskazywało, że poza uszkodzonymi samochodami nic więcej się nie stało – zarówno pani Krystyna, jak i drugi kierowca czuli się dobrze i nie mieli żadnych obrażeń. Kilka dni później naszej bohaterce zaczął jednak doskwierać uporczywy ból karku. Postanowiła udać się do lekarza, który zdiagnozował uraz biczowy kręgosłupa szyjnego (tzw. smagnięcie biczem). Jest to zespół dolegliwości pojawiających się wskutek nagłego odchylenia głowy w przód lub tył. Pani Krystyna wystąpiła więc do swojego ubezpieczyciela z wnioskiem o wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu i zadośćuczynienie. Po kilku dniach otrzymała decyzję odmowną ze względu na to, że zbyt późno zgłosiła się do lekarza i ubezpieczyciel nie dostrzegł związku przyczynowego pomiędzy zdarzeniem a szkodą. 

    95% odszkodowań jest celowo zaniżonych przez ubezpieczycieli.

    Czy wiesz, że zgadzając się na warunki ubezpieczyciela stracisz pieniądze?

    Skontaktuj się z nami.

    W swoich negatywnych decyzjach ubezpieczyciele najczęściej powołują się właśnie na przyczyny związane z leczeniem poszkodowanego. Uznają np., że zgłosiłeś się do lekarza za późno albo że Twoje leczenie trwało za krótko. Trzeba pamiętać, że w razie wypadków i innych nieszczęśliwych zdarzeń, dolegliwości zdrowotne często dają o sobie znać dopiero po kilku dniach, tygodniach, a nawet miesiącach. Ponadto uraz biczowy kręgosłupa szyjnego jest typową dolegliwością pojawiającą się po wypadku samochodowym, więc uznanie go za nie powiązany ze zdarzeniem drogowym nie jest zasadne.

    Jeśli otrzymałeś decyzję negatywną, masz prawo złożyć odwołanie i walczyć o swoje pieniądze. Przejście przez ten proces ułatwią Ci prawnicy z nalezysie.pl, którzy od lat negocjują stawki odszkodowań z ubezpieczycielami i doskonale znają stosowane przez nich wymówki. 

    2. Odmowa wypłaty odszkodowania przez brak trwałych następstw na zdrowiu

    Do argumentów związanych z procesem leczenia trzeba też zaliczyć powoływanie się na brak trwałych następstw na zdrowiu. Zdaniem ubezpieczyciela oznacza to, że wypadek nie spowodował u poszkodowanego żadnych poważnych i nieodwracalnych dolegliwości zdrowotnych ani psychicznych. Oczywiście w wielu przypadkach faktycznie tak właśnie jest – konsekwencje nieszczęśliwego zdarzenia sprowadzają się do stresu, kilku siniaków oraz stłuczeń i nie oznaczają długotrwałej zdolności do pracy. Mimo, że jesteś w stanie funkcjonować tak jak przed wypadkiem, odmowa wypłaty odszkodowania lub zadośćuczynienia nie jest tak oczywista, jak zakładają towarzystwa ubezpieczeniowe. 

    Okazuje się, że brak trwałego uszczerbku na zdrowiu nie jest czynnikiem decydującym o tym, czy możesz dostać rekompensatę finansową. Już sam fakt doznanych obrażeń lub traumy związanej z wypadkiem może być szkodą, która poważnie obciąża psychikę i utrudnia powrót do sprawności.

    Czy wiesz, że korzystając z pomocy profesjonalnego pełnomocnika nic nie ryzykujesz? Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Skontaktuj się z nami.

    Praktyka kancelarii odszkodowawczych i prawników z Nalezysie.pl pokazuje, że poszkodowani, po złożeniu odwołania lub wniesieniu pozwu do sądu, nie tylko otrzymują swoje pieniądze, ale mają przyznane kwoty znacznie przewyższające ich początkowe oczekiwania. 

    Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela nie zawsze kończy się w sądzie. Dla wielu zakładów ubezpieczeniowych angażowanie się w tego typu sprawy jest zwyczajnie nieopłacalne. Zamiast płacić za wynajęcie prawników, którzy musieliby reprezentować ich podczas procesów sądowych, ubezpieczyciele oferują swoim klientom ugody i dążą do szybkiego zakończenia sprawy. 

    Pamiętaj jednak, że podpisując ugodę, zamykasz sobie drogę do dalszych roszczeń. Doświadczenie naszej kancelarii odszkodowawczej często pokazuje, że osoby, które początkowo nie miały poważnych dolegliwości, z upływem czasu zaczynały czuć się coraz gorzej. Przejściowy ból stawał się bardziej uporczywy, ujawniał się szereg kolejnych dolegliwości. W takiej sytuacji, idąc na ugodę z ubezpieczycielem, całe koszty leczenia leżą po Twojej stronie. Otrzymaną propozycję skonsultuj więc ze specjalistami i dowiedz się, czy rzeczywiście jest ona dla Ciebie atrakcyjna. 

    3. Odmowa wypłaty odszkodowania przez leczenie w placówkach prywatnych

    Kolejną typową dla ubezpieczycieli wymówką, która często trafia na stół Rzecznika Finansowego w ramach skarg od osób poszkodowanych, jest odrzucenie odszkodowania przez fakt korzystania z leczenia niefinansowanego ze środków publicznych. Zdaniem ubezpieczycieli w wielu przypadkach rozpoczęcie leczenia lub rehabilitacji w prywatnej placówce medycznej jest niezasadne, a wysokość wydatków związanych z taką kuracją jest zbyt kosztowna i nie należy jej zwracać ubezpieczonemu.

    Prawo jest jednak po Twojej stronie. Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego ubezpieczyciele powinni zwracać koszty leczenia i rehabilitacji w placówkach nierefundowanych przez NFZ, jeżeli istniały ku temu powody. Kodeks cywilny nie określa, w jakich placówkach prywatnych lub publicznych możesz zacząć leczenia. Uzasadnienie SN podkreśla, że jako poszkodowany masz prawo do pełnej rekompensaty, czyli wyrównania za wszelkie poniesione wydatki oraz prowadzenia kuracji nawet wtedy, gdy wiąże się ona z wyższymi kosztami. 

    Najważniejsze okoliczności, które dają Ci prawo korzystania z prywatnych usług medycznych, to m.in. łatwiejszy dostęp do pomocy specjalistów i bardziej efektywnie leczenie. 

    4. Odmowa wypłaty odszkodowania przez niewielką siłę zderzenia

    Poza wymówkami związanymi z leczeniem, powszechnie używane są także te dotyczące okoliczności zdarzenia. To nowy i coraz chętniej wykorzystywany kierunek. 

    Załóżmy, że Pan Michał, podróżując samochodem, za późno zahamował i uderzył w jadące przed nim auto. W trakcie zdarzenia doznał obrażeń głowy i w związku z tym wystąpił do ubezpieczyciela o zadośćuczynienie. W odpowiedzi otrzymał jednak wyjaśnienie, że na podstawie analizy okoliczności zdarzenia oraz dokumentacji fotograficznej pojazdów uczestniczących w kolizji nie mogło dojść do uszkodzenia ciała. Zdaniem ubezpieczyciela samochody zderzyły się zbyt lekko, aby Panu Michałowi cokolwiek się stało. 
    Jeśli zgodzisz się z sugestią ubezpieczyciela i uwierzysz w jego interpretację okoliczności zdarzenia, przegrasz. Jeżeli jednak oddasz sprawę w ręce ekspertów, sprawdzimy jak możemy odzyskać Twoje pieniądze. Tak sformułowana odmowa często bowiem jest nietrafna i chybiona.

    Czy wiesz, że korzystając z pomocy profesjonalnego pełnomocnika nic nie ryzykujesz. Możesz tylko zyskać, 95% odszkodowań jest zaniżonych, a my uzyskamy dla Ciebie więcej pieniędzy. Skontaktuj się z nami. 

    5. Odmowa wypłaty odszkodowania z powodu pochłaniania siły uderzenia przez konstrukcję samochodu

    Inną wymówką związaną z okolicznościami zdarzenia jest argument dotyczący pochłaniania siły uderzenia przez konstrukcję samochodu. Podobnie, jak w przypadku niewielkiej siły kolizji, tak i tutaj, decyzja podejmowana jest w oparciu o interpretację dokumentacji fotograficznej.

    Owszem, nowoczesne samochody są wyposażone w specjalne systemy bezpieczeństwa, które mają minimalizować ryzyko i chronić życie kierowców oraz pasażerów. Są to tzw. kontrolowane strefy zgniotu, czyli specjalne rozwiązania pochłaniające siłę uderzenia. Mimo że Twój samochód ma w swojej konstrukcji niezbędne zabezpieczenia (np. w pasie przednim), nie oznacza to, że podczas wypadku nie doznasz żadnych obrażeń fizycznych bądź psychicznych. Statystyki dowodzą, że nawet osoby, którym fizycznie nic się nie stało, po wypadku latami zmagają się ze stanami depresyjni-lękowymi związanymi z przeżytą traumą. 

    Praktyki ubezpieczycieli nie zawsze są zgodne z kodeksem cywilnym. Jak widzisz, każdą z pięciu najczęstszych wymówek uda się podważyć. Wystarczy znajomość przepisów prawnych oraz podstępów stosowanych przez zakłady ubezpieczeniowe i skuteczne sformułowanie argumentów. Nie daj się wykorzystać swojemu ubezpieczycielowi – skorzystaj ze wsparcia ekspertów i zawalcz o sprawiedliwe odszkodowanie. 

    Wydaje Ci się że dostałeś za niskie odszkodowanie? Sprawdź jak możemy Ci pomóc.

    Zaniżone ubezpieczenie

    Umów się na rozmowę





      Share
      3

      Powiązane wpisy

      06/05/2022

      Kancelaria odszkodowawcza – co warto o niej wiedzieć?


      Czytaj dalej
      05/01/2022

      Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje jazdę poza wyznaczoną trasą narciarską?


      Czytaj dalej
      02/06/2021

      Nie wykryto sprawcy lub winny zbiegł z miejsca wypadku? Sprawdź, kiedy masz szansę na odszkodowanie


      Czytaj dalej
      02/06/2021

      Opinia rzeczoznawcy a możliwość uzyskania odszkodowania. Jak uzyskać większe pieniądze po wypadku?


      Czytaj dalej
      02/06/2021

      Dochodzenie roszczeń od ubezpieczyciela z pełnomocnikiem to szansa na wyższe wartości świadczeń odszkodowawczych.


      Czytaj dalej
      08/05/2021

      Przedawnienie roszczeń odszkodowawczych. Jaki jest okres przedawnienia?


      Czytaj dalej

      O nas

      Newera Sp. z o.o. jest niezależną spółką, świadczącą usługi na rzecz wielu kancelarii prawnych, które pomagają w uzyskaniu odszkodowania lub świadczenia pielęgnacyjnego i renty powypadkowej.


      Poznaj inne nasze serwisy:


      www.swiadczeniapielegnacyjne.pl
      Poznaj naszą społeczność na Narencie.pl

      Kontakt

      Newera Sp. z o.o.

      ul. Sienna 72/6
      00-833 Warszawa
      tel. 22 493 67 40
      e-mail: pomoc@nalezysie.pl

      Zobacz więcej

      • Nasze usługi
      • O nas
      • FAQ
      • Poradnik poszkodowanego
      • Chcę pomóc
      • Kontakt
      • Program partnerski
      © NależySię, Grupa EuCO 2004 – 2021 22 493 67 42
          Zadzwoń
          Napisz
          Używamy plików cookie na naszej stronie internetowej, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie wrażenia dzięki zapamiętywaniu Twoich preferencji i powtarzaniu wizyt. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na użycie WSZYSTKICH plików cookie.
          UstawieniaAkceptuję
          Manage consent

          O cookies

          Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia podczas przeglądania witryny. Z tych plików cookie, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są niezbędne do działania podstawowych funkcji strony internetowej. Używamy również plików cookie stron trzecich, które pomagają nam analizować i zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej witryny. Te pliki cookie będą przechowywane w Twojej przeglądarce tylko za Twoją zgodą. Możesz również zrezygnować z tych plików cookie. Jednak rezygnacja z niektórych z tych plików cookie może mieć wpływ na wygodę przeglądania.
          Necessary
          Zawsze Dozwolone
          Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
          CookieDurationDescription
          cookielawinfo-checbox-analytics11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
          cookielawinfo-checbox-functional11 monthsThe cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".
          cookielawinfo-checbox-others11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.
          cookielawinfo-checkbox-necessary11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".
          cookielawinfo-checkbox-performance11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".
          viewed_cookie_policy11 monthsThe cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
          Functional
          Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
          Performance
          Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
          Analytics
          Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
          Advertisement
          Advertisement cookies are used to provide visitors with relevant ads and marketing campaigns. These cookies track visitors across websites and collect information to provide customized ads.
          Others
          Other uncategorized cookies are those that are being analyzed and have not been classified into a category as yet.
          SAVE & ACCEPT


          Zamów bezpłatną konsultację

          lub zadzwoń 22 493 67 40

          Pracujemy w godz. 8–18 (pn–pt) i 9–17 (sb)







            Zamów bezpłatną konsultację

            lub zadzwoń 22 493 67 40

            Pracujemy w godz. 8–18 (pn–pt) i 9–17 (sb)