Loading...

nasze-historie

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania: gdzie jej szukać i na czym polega?

Mężczyzna z nogą w gipsie rozmawia z pielęgniarką

Samodzielne dochodzenie roszczeń odszkodowawczych jest złożone i skomplikowane, a przyznane świadczenia często są zaniżane przez firmy ubezpieczeniowe. Profesjonalna firma pomagająca w uzyskaniu odszkodowania zajmie się przygotowaniem dokumentacji i negocjacjami z ubezpieczycielem. Pełnomicnik podpowie też, o jakie formy wypłat rekompensacyjnych możemy wystąpić.

Kancelaria odszkodowawcza to firma, która może pomóc nam w uzyskaniu odszkodowania. Zespół specjalistów będzie reprezentował nas na każdym etapie ubiegania się o wypłatę świadczeń, także podczas rozpraw sądowych.

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu pieniędzy z ubezpieczenia

W chwili, gdy doświadczamy wypadków losowych, nie skupiamy się wokół kwestii rekompensat pieniężnych. Ból fizyczny lub psychiczny sprawia, że możliwość ubiegania się o należne nam świadczenia staje się sprawą drugorzędną. W takiej sytuacji o nasz interes może zadbać doświadczony pełnomocnik. Jak działają kancelarie i firmy odzyskujące odszkodowania? Ich celem jest przede wszystkim pomoc w analizie zdarzenia i zgromadzenie niezbędnej dokumentacji. Fachowcy dopilnują terminów i występując w naszym imieniu, będą efektywnie negocjować wysokość świadczeń z firmą ubezpieczeniową. Pomoc w uzyskaniu odszkodowania polega też na doradztwie. W ramach konsultacji dowiemy się, o jakie świadczenia i o jakiej wartości mamy prawo się ubiegać. Wsparcie pełnomocnika jest szczególnie ważne, gdy np. mieliśmy wypadek, kierując samochodem pod wpływem alkoholu lub jechaliśmy pojazdem bez aktualnej polisy OC. Profesjonalna analiza roszczeń daje jasne wskazówki dotyczące tego, jakich dodatkowych dokumentów możemy potrzebować (np. orzeczeń lekarskich, opinii biegłych) i jak możemy je uzyskać.

Specjaliści wiedzą, jak analizować wszelkie umowy i aneksy. Firmy odszkodowawcze dobrze znają „chwyty” i kruczki prawne, które ubezpieczyciele wykorzystują do zaniżenia wartości zadośćuczynienia lub odszkodowania.

Firmy odzyskujące odszkodowania – jak zatrudnić najlepszą?

Poszukując specjalistów z zakresu dochodzenia odszkodowań, sprawdzajmy, czy firma jest wiarygodna i ma pozytywną opinię wśród poprzednich klientów. Kancelaria odszkodowawcza powinna zapewniać nam reprezentację na każdym etapie – także w procesach karnych. Dzięki temu, po skierowaniu sprawy dochodzenia roszczeń do sądu, mamy pewność, że pełnomocnik wystąpi w naszym imieniu i napisze niezbędne pisma, m.in. apelacje.

Profesjonalna analiza roszczeń może być przeprowadzona w każdym momencie ubiegania się o odszkodowanie. Możemy o nią wystąpić nawet wtedy, gdy sami, na własną rękę, zaczęliśmy już ubiegać się o pieniądze od firmy ubezpieczeniowej.

Zobacz również:

Roszczenia przysługujące poszkodowanym, którzy doznali uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia

Śmierć babci lub dziadka – co przysługuje wnukom i jak ubiegać się o należne pieniądze?

Chcesz uzyskać dodatkowe odszkodowanie? Sprawdź jak możemy ci pomóc.
Mężczyzna z nogą w gipsie rozmawia z pielęgniarką
Umów się na bezpłatną konsultację