pielegnacja2

Świadczenia pielęgnacyjne

Świadczenie pielęgnacyjne to comiesięcznie wypłacany zasiłek opiekuńczy. Przysługuje każdemu, kto zrezygnował z pracy zarobkowej lub nie może jej podjąć ze względu na fakt sprawowania pieczy nad osobą niepełnosprawną. Kwota świadczenia jest waloryzowana – każdego roku wzrasta za sprawą podwyżek najniższych wynagrodzeń o pracę. W 2022 roku budżet państwa wypłacał 2119 zł, a od 2023 roku świadczenie pielęgnacyjne wyniesie 2458 zł

Świadczenie pielęgnacyjne w 2023 roku wyniesie 2458 zł

Proces samodzielnego ubiegania się o świadczenie nie jest najłatwiejszy – czas oczekiwania na rozpatrzenie dokumentacji może wynieść nawet pół roku. Dodatkowo MOPS-y, GOPS-y i inne ośrodki posiadające prawo do przyznania zasiłku, odrzucają ponad 95% wniosków. Przyczyną są zwykle błędy w formularzu lub niezrozumiale opisany stosunek pracy osoby ubiegającej się o świadczenie pielęgnacyjne.

Dlatego tak ważny jest dobry start – poprawnie złożone dokumenty to szybsze nabycie prawa do świadczenia i mniejsze ryzyko odrzucenia wniosku. Środki z zasiłku przysługują od chwili poprawnie złożonej dokumentacji, nie warto więc tracić czasu i pieniędzy na poprawki oraz proces odwoławczy.

Skutecznym sposobem na uniknięcie odrzucenia wniosku i skrócenie czasu oczekiwania na środki jest nawiązanie współpracy z NależySię. Z naszym wsparciem nie zostaniesz bez ubezpieczenia w trakcie okresu zawieszenia świadczeń emerytalno-rentowych, a to, że działamy w Twoim interesie, potwierdza fakt pobierania prowizji z budżetu MOPS-u, a nie z Twojej kieszeni.

Zastanawiasz się, czy należą Ci się dodatkowe pieniądze na opiekę nad osobą niepełnosprawną?Sprawdź jak możemy Ci pomóc.


Wyślij formularz poniżej lub zadzwoń:

Umów się na bezpłatną konsultację

  • Andrzej Witkowski
   Moja mama jest niepełnosprawna i wymaga stałej opieki. Niedawno umarł tata, który się nią zajmował. Musiałem zrezygnować z pracy i starałem się o świadczenia opiekuńcze. Jednak GOPS mi odrzucił wniosek. Dzięki interwencji Należysię i Pani Justyny, udało mi się uzyskać świadczenie.
   Andrzej Witkowski
  • Anna Morawska
   W 2021 roku starałam się o uzyskanie świadczenia pielęgnacyjnego, ponieważ opiekuję się niepełnosprawnym mężem. Emerytura nie starczała na potrzebne leki i rehabilitację. Składałam podanie ale mi je odrzucili. Dzięki współpracy z Panią Renatą udało się odwołać i uzyskać świadczenie, które jest wyższe niż wcześniej otrzymywana emerytura. Dziękuję za pomoc i polecam tę firmę. Anna Morawska z Kalisza
   Anna Morawska
  • Anna z Gliwic
   Serdeczne podziękowania dla zespołu Należysię za pomoc w uzyskaniu świadczenia opiekuńczego. Bez nich nie dałabym rady tego zrobić.
   Anna z Gliwic
  • Anna Ziemońska z Zamościa
   Pani Renata z zespołem Należysię, uzyskała dla mnie świadczenie pielęgnacyjne. Najpierw sama próbowałam ale MOPS mi odrzucił wniosek. Dopiero odwołanie przyniosło efekt i teraz mam już środki, które pomogą mi w życiu. Podejście do klienta bardzo rzeczowe i konkretne, ale jednak niepozbawione empatii i zwykłego ludzkiego ciepła.
   Anna Ziemońska z Zamościa
  • Kinga Dolna
   Bardzo dziękuję za skuteczną pomoc w dochodzeniu moich praw. Bez waszej pomocy na pewno nie byłoby mnie stać na rehabilitację, której tak bardzo potrzebuję, a GOPS nie chciał mi przyznać świadczenia. Bardzo dziękuję Pani Renacie i Pani Justynie za okazaną empatię i pomoce w uzyskaniu świadczenia. Bardzo dziękuję i polecam
   Kinga Dolna
  • Tomasz Tkaczyk
   W ciągu 2 miesięcy uzyskali dla mnie kilkadziesiąt tysięcy kosztów opieki, rentę za utracony dochód i na zwiększone potrzeby. Wynegocjowali tak wysoką kwotę, że pewnie i tak nie uwierzycie. Teraz mimo kalectwa wiem, że sobie poradzę finansowo i o swoją przeszłość nie muszę się martwić. Wielkie dziękuję. Polecam i to bardzo.
   Tomasz Tkaczyk

  Kim jesteśmy i co nas wyróżnia

  O nas

  Jesteśmy partnerem grupy EuCO (Europejskie Centrum Odszkodowań S.A.), lidera rynku odszkodowań w Europie Środkowo-Wschodniej, działającego na terenie Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier.

  Grupa EuCO zatrudnia ponad 200 pracowników. Od 2004 roku wywalczyliśmy ponad 3 mld zł dla 350 tysięcy osób. Współpracujemy z 40 tysiącami agentów w całej Polsce. Od 2010 roku akcje EuCO są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Nasza skuteczność

  • Odszkodowania komunikacyjne z OC sprawcy80%
  • Odszkodowania z tytułu wypadków w pracy69%
  • Odszkodowania z tytułu śmierci bliskiego60%
  • Odszkodowanie z tytułu błędu medycznego90%

  Zapraszamy do kontaktu:

  NeleżySię EuCO
  ul. Kolbego 18,
  59-220 Legnica
  tel: 22 493 67 40
  e-mail: nalezysie@euco.pl

  Umów się na bezpłatną konsultację