wypadek-2

Wypadek komunikacyjny

Wypadek komunikacyjny rozumiany jest jako zdarzenie w ruchu lądowym, morskim lub powietrznym. Wbrew pozorom nie musi w nim uczestniczyć pojazd z napędem silnikowym. Poszkodowanym w wypadku drogowym możesz być Ty, jako kierowca samochodu, ale też jako rowerzysta lub pieszy. Jeśli w trakcie takiego zdarzenia doznałeś szkody majątkowej (np. masz zniszczony samochód) lub osobowej (masz obrażenia ciała) przysługuje Ci prawo do stosownego odszkodowania. Warunkiem umożliwiającym odzyskanie pieniędzy jest spisanie oświadczenia z miejsca zdarzenia, w którym kierowca drugiego pojazdu przyzna się do swojej wyłącznej winy.

Występując z roszczeniem do ubezpieczyciela sprawcy, masz obowiązek złożyć nie tylko oświadczenie sprawcy, ale też materiał dowodowy, na podstawie którego TU ustali odpowiedzialność. Dlatego od razu po kolizji zrób zdjęcia uszkodzonych pojazdów i spisz zeznania świadków. Jeśli na miejsce przyjedzie policja, poproś o kopię sporządzonej przez funkcjonariuszy notatki.

Decyzje o wypłacie odszkodowania otrzymasz zwykle w ciągu 30 dni od dnia zgłoszenia szkody. Pamiętaj jednak, że ubezpieczyciele przeważnie zaniżają stawki odszkodowania, dokonując kalkulacji na podstawie części zamiennych i zaniżając wartość rynkową samochodu. Jeśli masz obawy, że w Twoim przypadku doszło do podobnych zaniedbań, złóż reklamację lub bezpłatnie skonsultuj swoją sprawę z naszymi prawnikami.

Sprawdź czy Należy Ci się odszkodowanie po wypadku


Skontaktuj się z nami, a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę

Umów się na bezpłatną konsultację

  Kim jesteśmy i co nas wyróżnia

  O nas

  Jesteśmy partnerem grupy EuCO (Europejskie Centrum Odszkodowań S.A.), lidera rynku odszkodowań w Europie Środkowo-Wschodniej, działającego na terenie Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier.

  Grupa EuCO zatrudnia ponad 200 pracowników. Od 2004 roku wywalczyliśmy ponad 3 mld zł dla 350 tysięcy osób. Współpracujemy z 40 tysiącami agentów w całej Polsce. Od 2010 roku akcje EuCO są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Nasza skuteczność

  • Odszkodowania komunikacyjne z OC sprawcy80%
  • Odszkodowania z tytułu wypadków w pracy69%
  • Odszkodowania z tytułu śmierci bliskiego60%
  • Odszkodowanie z tytułu błędu medycznego90%

  Zapraszamy do kontaktu:

  NeleżySię EuCO
  ul. Kolbego 18,
  59-220 Legnica
  tel: 22 493 67 40
  e-mail: nalezysie@euco.pl

  Umów się na bezpłatną konsultację