praca-2

Wypadki w pracy i rolnictwie

Bez względu na to, gdzie pracujesz i jaki rodzaj obowiązków wykonujesz, jesteś narażony na wypadek w miejscu pracy. Dotyczy to zarówno osób zatrudnionych w branży transportowej czy budowlanej, jak i rolników, mechaników i wszystkich innych zawodów. 

Przyczyną wypadków w pracy i przy pracy są najczęściej nieodpowiednie zachowania osób zatrudnionych i niewłaściwe użytkowanie maszyn, które znajdują się na terenie zakładu pracy lub gospodarstwa. Warto wiedzieć, że osobą uprawnioną do otrzymania odszkodowania za wypadki w rolnictwie jest nie tylko właściciel, ale też wszyscy pracownicy i domownicy tego gospodarstwa. 

Zależnie od stopnia uszkodzeń ciała, wypadki w pracy można podzielić na te o niskiej, średniej i wysokiej szkodliwości. Warunkiem uzyskania odszkodowania za wypadek w pracy jest zaistnienie 4 czynników:

 1. zdarzenie na terenie firmy było nagłe i nieprzewidywalne;
 2. doszło do niego przez jakąś przyczynę zewnętrzną (a nie dolegliwości pracownika);
 3. wypadek spowodował zgon lub uraz u poszkodowanego (fizyczny lub psychiczny);
 4. do wypadku doszło w momencie, gdy pracownik realizował swoje obowiązki zawodowe. 

Jeśli jesteś ofiarą wypadku w pracy, możesz mieć prawo nie tylko do odszkodowania z ZUS, ale też do świadczenia od pracodawcy Wszystko zależy od okoliczności zdarzenia i materiału dowodowego, jaki udało Ci się zgromadzić.

Zależnie od stopnia uszkodzeń ciała, wypadki w pracy można podzielić na te o niskiej, średniej i wysokiej szkodliwości. Warunkiem uzyskania odszkodowania za wypadek w pracy jest zaistnienie 4 czynników:zdarzenie na terenie firmy było nagłe i nieprzewidywalne; doszło do niego przez jakąś przyczynę zewnętrzną (a nie dolegliwości pracownika); wypadek spowodował zgon lub uraz u poszkodowanego (fizyczny lub psychiczny); do wypadku doszło w momencie, gdy pracownik realizował swoje obowiązki zawodowe.Jeśli jesteś ofiarą wypadku w pracy, możesz mieć prawo nie tylko do odszkodowania z ZUS, ale też do świadczenia od pracodawcy Wszystko zależy od okoliczności zdarzenia i materiału dowodowego, jaki udało Ci się zgromadzić.

Sprawdź czy

Należy Ci się renta po wypadku


Skontaktuj się z nami, a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę

Umów się na bezpłatną konsultację

  Kim jesteśmy i co nas wyróżnia

  O nas

  Jesteśmy partnerem grupy EuCO (Europejskie Centrum Odszkodowań S.A.), lidera rynku odszkodowań w Europie Środkowo-Wschodniej, działającego na terenie Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier.

  Grupa EuCO zatrudnia ponad 200 pracowników. Od 2004 roku wywalczyliśmy ponad 3 mld zł dla 350 tysięcy osób. Współpracujemy z 40 tysiącami agentów w całej Polsce. Od 2010 roku akcje EuCO są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Nasza skuteczność

  • Odszkodowania komunikacyjne z OC sprawcy80%
  • Odszkodowania z tytułu wypadków w pracy69%
  • Odszkodowania z tytułu śmierci bliskiego60%
  • Odszkodowanie z tytułu błędu medycznego90%

  Zapraszamy do kontaktu:

  NeleżySię EuCO
  ul. Kolbego 18,
  59-220 Legnica
  tel: 22 493 67 40
  e-mail: nalezysie@euco.pl

  Umów się na bezpłatną konsultację