poslizg-2

Potknięcie / poślizgnięcie

Poślizgnięcia i potknięcia to z pozoru nieszkodliwe wypadki, które często są bagatelizowane przez samych poszkodowanych i świadków zdarzenia. Na ogół dochodzi do nich w miejscu pracy – statystyki pokazują, że poślizgnięcia i potknięcia stanowią ponad 20% wszystkich nieszczęśliwych zdarzeń losowych i nierzadko powodują ciężkie obrażenia ciała lub śmierć.

Poślizgnięcie to utrata przyczepności na nieodśnieżonym przejściu, zapylonej powierzchni lub mokrej podłodze. Potknięcie jest upadkiem spowodowanym przez napotkaną przeszkodę – wystający element lub ubytek (np. nieoznaczony próg, schodek, zalegające na podłodze przedmioty lub podwiniętą wykładzinę podłogową). Te wypadki mogą prowadzić do zwykłych stłuczeń lub zwichnięć albo znacznie poważniejszych złamań, wstrząśnień mózgu czy uszkodzeń kręgosłupa.

Jeżeli wskutek upadku lub poślizgnięcia doznasz obrażeń ciała, przysługuje Ci wyrównanie finansowe. Odszkodowanie wypłaci podmiot zobowiązany do utrzymania nawierzchni w należytym stanie – pracodawca, właściciel sklepu, firma sprzątająca albo osoba prywatna, która zaniedbała swoje obowiązki (nie oczyściła chodnika ze śniegu lub lodu albo nie posypała go substancją antypoślizgową).

Warunkiem otrzymania rekompensaty finansowej jest formalne potwierdzenie okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia. Materiałem dowodowym mogą być zeznania świadków, zdjęcia z miejsca zdarzenia lub notatki policyjne. Jeśli pierwsza wycena odszkodowania okaże się zbyt niska, nie zgadzaj się z decyzją ubezpieczyciela. Możesz złożyć odwołanie i zawalczyć o sprawiedliwą kwotę roszczenia. Poszkodowani zwykle nie wiedzą, że mają do tego prawo i przystają na nieuczciwe propozycje zakładów ubezpieczeniowych, które celowo i przez chęć zysku zaniżają ponad 95% wszystkich świadczeń.

Złamałeś rękę lub nogę na lodzie? Daj sobie pomóc i odzyskaj często zaniżone odszkodowanie.


Skontaktuj się z nami, a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę

Umów się na bezpłatną konsultację

  Kim jesteśmy i co nas wyróżnia

  O nas

  Jesteśmy niezależnym podmiotem, współpracującym z najlepszymi kancelariami, świadczącymi usługi z zakresu odszkodowań, czy też pomocy w uzyskiwaniu świadczeń pielęgnacyjnym.

  Specjalizujemy się uzyskiwaniu świadczeń pielęgnacyjnych, rent oraz odszkodowań osobowych

  Nasza skuteczność

  • Odszkodowania komunikacyjne z OC sprawcy80%
  • Odszkodowania z tytułu wypadków w pracy69%
  • Odszkodowania z tytułu śmierci bliskiego60%
  • Odszkodowanie z tytułu błędu medycznego90%

  Poznaj nasz zespół

   
   

  FAQ

  1Czy należy mi się odszkodowanie?
  Jeśli w wypadku spowodowanym przez kogoś innego poniesiesz stratę materialną, doznasz obrażeń ciała lub uszczerbku na zdrowiu, prawdopodobnie należy Ci się:Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę; Zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji i opieki; Zwrot wartości rzeczy zniszczonych w wyniku wypadku; Wyrównanie utraconych dochodów i renta, jeśli całkowicie lub częściowo utracisz zdolność do pracy zarobkowej; Renta z tytułu zwiększonych potrzeb, jeżeli np. koszty leczenia będą ponoszone przez długi okres, co negatywnie wpłynie Twoją sytuację materialną.
  2Jak długo będę czekać na odszkodowanie?
  Z naszego doświadczenia, w 80% przypadków wypłata może nastąpić w czasie krótszym niż 3 miesiące. Wiele zależy od kompletności i poprawności dokumentacji. Pomożemy Ci dopełnić wszystkich formalności tak, aby uniemożliwić ubezpieczycielowi przeciąganie sprawy.
  3Jakie mam szanse na odszkodowanie?
  Występując samodzielnie z roszczeniem do firmy ubezpieczeniowej, w pojedynkę mierzysz się z potężną instytucją finansową. Kończy się to często odmową wypłaty lub zaniżeniem odszkodowania.Oddając sprawę sprawę nam, zyskujesz pomoc doświadczonych prawników, którzy w Twoim imieniu walczą o jak najwyższe odszkodowanie. Dla ubezpieczycieli jesteśmy trudnym przeciwnikiem. Twoje szanse rosną wielokrotnie.
  4Jaki jest koszt takiej sprawy?
  Nie wymagamy żadnych opłat wstępnych ani zaliczek. Bezpłatne są również weryfikacja dokumentów, analiza i prowadzenie sprawy. Rozliczamy się dopiero po wypłacie odszkodowania – na zasadzie prowizji za sukces. Zasada jest prosta: nie wygramy – nie płacisz.
  5Ile wynosi prowizja?
  Kwota prowizji zależy od złożoności konkretnego przypadku i nakładu pracy, jaką trzeba włożyć w prowadzenie sprawy. Jej wysokość określamy indywidualnie przed podpisaniem umowy.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Umów się na bezpłatną konsultację ››