Loading...

nasze-historie

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania z AC?

Wykupiłeś autocasco dla swojego samochodu, a po zgłoszeniu szkody ubezpieczyciel wypłacił Ci zaniżone odszkodowanie z AC? Możesz odwołać się od otrzymanej decyzji i złożyć reklamację. Zobacz, jak uzyskać dopłaty do odszkodowań AC i kto Ci w tym pomoże.

Odszkodowanie z autocasco jest zaniżane równie często jak należność z OC. Mimo zasad określonych przez KNF, blisko 90% świadczeń jest wypłacanych niesprawiedliwie.

Problem zaniżonych odszkodowań z autocasco

Przyczyną zaniżanych odszkodowań jest chęć wzbogacenia się kosztem klienta. Firmy ubezpieczeniowe celowo zaniżają wartość rynkową pojazdów, usług mechanika lub części samochodów. Liczą w ten sposób na brak zaangażowania ze strony poszkodowanego i niechęć do odwoływania się od otrzymanej decyzji.

Jeżeli dostałeś pismo z informacją o wysokości przyznanego świadczenia, zapewne znajdziesz tam wskazówkę, że jeśli nie zgadzasz się ze stanowiskiem TU, możesz się odwołać i przejść na drogę sądową. Warto jednak podkreślić, że nie każda reklamacja musi zakończyć się procesem. Pierwszym etapem jest złożenie odwołania i wyjaśnienie, dlaczego nie zgadzasz się ze stanowiskiem ubezpieczyciela. Jeżeli podasz merytoryczne i właściwie sformułowane argumenty, sprawa zakończy się bez wizyty w sądzie i związanych z nią nerwów.

Zaoszczędź swój czas i nie narażaj się na dodatkowy stres. Skorzystaj z pomocy specjalistów z nalezysie.pl i euco.pl. Nasi pełnomocnicy każdego dnia zajmują się setkami podobnych sytuacji. Są ekspertami w branży odzyskiwania dopłat do odszkodowań z AC i OC i bezpłatnie przeanalizują Twoją sprawę.

Czy warto zatrudnić kancelarię odszkodowawczą?

W odzyskaniu pieniędzy z ubezpieczenia pomoże Ci firma odszkodowawcza. Jej pełnomocnicy zajmują się sprawami świadczeń od prywatnego ubezpieczyciela, z ZUS-u, szpitala oraz innych zakładów. Możesz liczyć na ich wsparcie także wtedy, gdy nie chodzi o Twoją polisę, a np. ubiegasz się o odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby w wypadku.

Eksperckie doradztwo

Nawiązując współpracę z kancelarią, otrzymujesz doradztwo na każdym etapie – od analizy po wypłatę sprawiedliwego odszkodowania. Prawnik wyjaśni, jakie świadczenia Ci przysługują i rzetelnie poprowadzi Twoją sprawę. Profesjonalne wsparcie to najbardziej skuteczna metoda na skrócenie czasu rozpatrywania reklamacji. Jak to możliwe? Eksperci do spraw odszkodowań od lat mają do czynienia z zakładami ubezpieczeń. Znają techniki wykorzystywane przez ubezpieczycieli i potrafią tak prowadzić negocjacje, aby uniknąć zaniżenia lub odrzucenia roszczenia.

Wsparcie w procesach sądowych

W sytuacji wejścia na drogę sądową zyskujesz pełnomocnika, który będzie występował w Twoim imieniu. Napisze pisma procesowe i w konsultacji z Tobą podejmie decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu ugody. Takie wsparcie będzie dla Ciebie szczególnie cenne, jeżeli nie miałeś jeszcze do czynienia z procesami w sądzie i nie wiesz, jak potoczą się kolejne rozprawy.

Komu przysługuje dopłata do odszkodowania?

Przydarzyła Ci się szkoda z AC? O dopłaty do odszkodowań możesz wystąpić w ciągu 3 lat od otrzymania decyzji od ubezpieczyciela. Pamiętaj, że wypłata odszkodowania z polisy autocasco różni się zależnie od tego, czy jest to szkoda całkowita czy częściowa. O pierwszej ubezpieczyciel orzeka, gdy naprawa samochodu przekracza 70% jego wartości rynkowej lub w sytuacji, kiedy przyczyny techniczne uniemożliwiają naprawę. O dopłatę możesz wystąpić wtedy, gdy ubezpieczyciel zaniżył cenę samochodu sprzed wypadku i zawyżył wartość wraku.

Szkoda częściowa podlega naprawie. Oznacza to, że usługa mechanika i zakup nowych części nie przekraczają 70% ceny samochodu. Niesprawiedliwe podejście ubezpieczycieli w tym zakresie dotyczy np. zaniżania cen samochodów oraz wypłacania pieniędzy za wynajem auta zastępczego.

Jak dostać dopłaty do odszkodowań AC?

Nawiązując współpracę z kancelarią, zyskujesz doradcę, który poprowadzi dialog z ubezpieczycielem i sfinalizuje sprawę wypłaty Twoich pieniędzy. Jak otrzymać wyższe odszkodowanie i nie tracić czasu na spotkania i gromadzenie dokumentów? Skontaktuj się z naszymi pełnomocnikami. Zrobisz to w sposób, który najbardziej Ci odpowiada – telefonicznie, mailowo lub przez formularz dostępny na stronie internetowej.

Przedstaw nam swoją sytuację i wyślij dokumenty otrzymane od ubezpieczyciela (np. zdjęcia polisy AC) albo decyzję wypłaty odszkodowania. Podczas indywidualnej analizy przydatne będą też zdjęcia uszkodzonego samochodu i inne materiały dokumentujące okoliczności zdarzenia (notatki policyjne, nagrania z wideorejestratora). Na podstawie Twoich dowodów zweryfikujemy sprawę i opracujemy plan działania. Skonsultujemy z Tobą opracowaną przez nas strategię odzyskiwania Twoich należności. Jeśli zaakceptujesz naszą propozycję, podpiszemy umowę i rozpoczniemy działania w Twoim imieniu.

Nie wiesz czy należy się Tobie odszkodowanie po wypadku?
Umów się na bezpłatną konsultację

Dowiedz się więcej w naszym poradniku