Loading...

nasze-historie

Kancelaria odszkodowawcza – czym jest i czy warto ją zatrudnić?

Mężczyźni podają sobie dłonie.

Odzyskanie odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej może być procesem długotrwałym i skomplikowanym. Walka o wypłatę pieniędzy pochłania dużo czasu oraz energii. Często też wymaga specjalistycznej wiedzy. Kancelarie odszkodowawcze pomagają sprawnie przejść przez proces ubiegania się o roszczenia. Zajmują się przygotowaniem dokumentacji, skutecznie negocjują wysokość świadczenia i reprezentują nas w sądzie.

Kancelaria odszkodowawcza pomoże uzyskać odszkodowanie od prywatnego ubezpieczyciela, z ZUS-u lub ze szpitala, w którym został popełniony błąd medyczny. Można skorzystać z jej usług, nie mając nawet wykupionej polisy (np. gdy traciliśmy bliską osobę w wypadku).

Jak działają firmy odszkodowawcze i w czym mogą pomóc?

Często pod wpływem stresu i emocji towarzyszących nieszczęśliwemu wypadkowi, jakiego doświadczyliśmy, zapominamy, że przysługuje nam prawo ubiegania się o odszkodowanie. Bywa, że nie wiemy, jak zgłosić sprawę do ubezpieczyciela lub w jaki sposób poprawnie ją udokumentować. Mylnie zakładamy też, że jako poszkodowani, np. bez aktualnej polisy OC, automatycznie nie mamy prawa ubiegać się o żadne świadczenia pieniężne. W tych i wielu innych przypadkach z rozwiązaniem przychodzi analiza odszkodowawcza. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem pieniędzy od ubezpieczyciela są wsparciem na każdym etapie sprawy – od zgromadzenia i złożenia dokumentacji po procesy karne. Doświadczony pełnomocnik dokładnie przeanalizuje przebieg zdarzenia i podpowie, jakie świadczenia i w jakich kwotach nam się należą. Dodatkowo, działając pod jego opieką, nie musimy obawiać się, że nasze roszczenia będą rozpatrywane przez wiele miesięcy i bezskutecznie.

Dochodzenie odszkodowania przez kancelarię przebiega sprawniej. Jej pracownicy dobrze znają „chwyty” i kruczki prawne, jakimi posługują się firmy ubezpieczeniowe, aby zaniżyć wartość odszkodowania lub całkowicie odrzucić wniosek klienta. Ponadto, specjaliści mają duże doświadczenie i wiedzą, jak działać w danym przypadku. Wiele roszczeń odszkodowawczych kończy się procesem karnym. Taka sytuacja jest stresująca i niekomfortowa, szczególnie, gdy nie mieliśmy dotychczas do czynienia z procesami karnymi i nie wiemy, czego tak naprawdę możemy się spodziewać. Wsparcie firmy odszkodowawczej będzie wówczas nieocenione. Pełnomocnik wystąpi w naszym imieniu, zajmie się też pisaniem pism procesowych, wobec których obowiązuje przymus adwokacko-radcowski (np. przy składaniu apelacji od wyroku).

Kancelaria odszkodowawcza – ile kosztuje jej zatrudnienie?

Wynajęcie firmy odzyskującej odszkodowania na wstępnym etapie najczęściej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nie ma więc żadnych zaliczek i opłat wstępnych. Atutem kancelarii jest fakt, że początkowe analizy i weryfikacje dokumentów są bezpłatne. Darmowy jest także dojazd do klienta. Rozliczenie następuje dopiero wtedy, gdy otrzymamy odszkodowanie. Wynagrodzenie dla pełnomocnika jest prowizją i stanowi procent od uzyskanego odszkodowania. Kwota ta zależy od konkretnej sprawy i jest ustalana przed podpisaniem umowy o współpracę. Dzięki temu od początku wiemy, ile zapłacimy i nie musimy obawiać się nieoczekiwanych kosztów. Zatrudnienie profesjonalistów i podział zyskiem nadal jest dla nas rozwiązaniem korzystniejszym niż działanie na własną rękę. W wielu przypadkach samodzielne zgłoszenie roszczenia kończy się brakiem wypłaty świadczeń lub znacznym ich zaniżeniem. Działając pod pełnomocnictwem, zyskujemy pewność, że otrzymamy takie odszkodowanie, jakie naprawdę nam się należy.

Zobacz również:

Odszkodowanie z OC sprawcy. Sprawdź, co zrobić, aby odzyskać swoje pieniądze

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela – jak to zrobić?

Masz pytanie? Sprawdź jak możemy ci pomóc.
Mężczyźni podają sobie dłonie.
Umów się na bezpłatną konsultację