Loading...

Kancelaria odszkodowawcza – czym jest i czy warto ją zatrudnić?

Odzyskanie odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej może być procesem długotrwałym i skomplikowanym. Walka o wypłatę pieniędzy pochłania dużo czasu oraz energii. Często też wymaga specjalistycznej wiedzy. Kancelarie odszkodowawcze pomagają sprawnie przejść przez proces ubiegania się o roszczenia. Zajmują się przygotowaniem dokumentacji, skutecznie negocjują wysokość świadczenia i reprezentują nas w sądzie.

Kancelaria odszkodowawcza pomoże uzyskać odszkodowanie od prywatnego ubezpieczyciela, z ZUS-u lub ze szpitala, w którym został popełniony błąd medyczny. Można skorzystać z jej usług, nie mając nawet wykupionej polisy (np. gdy traciliśmy bliską osobę w wypadku).

Jak działają firmy odszkodowawcze i w czym mogą pomóc?

Często pod wpływem stresu i emocji towarzyszących nieszczęśliwemu wypadkowi, jakiego doświadczyliśmy, zapominamy, że przysługuje nam prawo ubiegania się o odszkodowanie. Bywa, że nie wiemy, jak zgłosić sprawę do ubezpieczyciela lub w jaki sposób poprawnie ją udokumentować. Mylnie zakładamy też, że jako poszkodowani, np. bez aktualnej polisy OC, automatycznie nie mamy prawa ubiegać się o żadne świadczenia pieniężne. W tych i wielu innych przypadkach z rozwiązaniem przychodzi analiza odszkodowawcza. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem pieniędzy od ubezpieczyciela są wsparciem na każdym etapie sprawy – od zgromadzenia i złożenia dokumentacji po procesy karne. Doświadczony pełnomocnik dokładnie przeanalizuje przebieg zdarzenia i podpowie, jakie świadczenia i w jakich kwotach nam się należą. Dodatkowo, działając pod jego opieką, nie musimy obawiać się, że nasze roszczenia będą rozpatrywane przez wiele miesięcy i bezskutecznie.

Dochodzenie odszkodowania przez kancelarię przebiega sprawniej. Jej pracownicy dobrze znają „chwyty” i kruczki prawne, jakimi posługują się firmy ubezpieczeniowe, aby zaniżyć wartość odszkodowania lub całkowicie odrzucić wniosek klienta. Ponadto, specjaliści mają duże doświadczenie i wiedzą, jak działać w danym przypadku. Wiele roszczeń odszkodowawczych kończy się procesem karnym. Taka sytuacja jest stresująca i niekomfortowa, szczególnie, gdy nie mieliśmy dotychczas do czynienia z procesami karnymi i nie wiemy, czego tak naprawdę możemy się spodziewać. Wsparcie firmy odszkodowawczej będzie wówczas nieocenione. Pełnomocnik wystąpi w naszym imieniu, zajmie się też pisaniem pism procesowych, wobec których obowiązuje przymus adwokacko-radcowski (np. przy składaniu apelacji od wyroku).

Kancelaria odszkodowawcza – ile kosztuje jej zatrudnienie?

Wynajęcie firmy odzyskującej odszkodowania na wstępnym etapie najczęściej nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nie ma więc żadnych zaliczek i opłat wstępnych. Atutem kancelarii jest fakt, że początkowe analizy i weryfikacje dokumentów są bezpłatne. Darmowy jest także dojazd do klienta. Rozliczenie następuje dopiero wtedy, gdy otrzymamy odszkodowanie. Wynagrodzenie dla pełnomocnika jest prowizją i stanowi procent od uzyskanego odszkodowania. Kwota ta zależy od konkretnej sprawy i jest ustalana przed podpisaniem umowy o współpracę. Dzięki temu od początku wiemy, ile zapłacimy i nie musimy obawiać się nieoczekiwanych kosztów. Zatrudnienie profesjonalistów i podział zyskiem nadal jest dla nas rozwiązaniem korzystniejszym niż działanie na własną rękę. W wielu przypadkach samodzielne zgłoszenie roszczenia kończy się brakiem wypłaty świadczeń lub znacznym ich zaniżeniem. Działając pod pełnomocnictwem, zyskujemy pewność, że otrzymamy takie odszkodowanie, jakie naprawdę nam się należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *